O mně - Natáčení hudebních videoklipů a promo hudební videoklipy, natáčení, produkce, režie

O mně

Vítám vás na mém webu. Jmenuji se Radim Věžník a jsem režisér, kameraman, scénárista a střihač. Specializuji se na hudební videoklipy, promo videa a reklamy. K hudebním videoklipům jsem se dostal velice přirozenou cestou, jelikož jsem od maturity, až do mých nynějších 36 let byl aktivní muzikant pohybující se v hudebním prostředí, kde pro mě, jako věčně kreativního jedince, a také filmového fanouška hltajícího vše od filmů, videoklipů, až po making of videa, bylo jen otázkou času, kdy vezmu do ruky kameru a zkusím také něco natočit. I díky tomu, že se hned můj první videoklip dostal na obrazovky České televize, moje nadšení věnovat se filmové tvorbě stále rostlo. Momentálně se již sedmým rokem věnuji výrobě videí profesionálně a blížím se ke dvěma stům natočených videoklipů, ke kterým postupně přidávám i práci na reklamách a promo videích.


Na filmové tvorbě mě baví, že je každý projekt něčím nový a člověk nemá možnost spadnout do stereotypu, což mé povaze naprosto vyhovuje. Nejvíc vítám projekty, kde chce klient něco originálního a nebojí se jít netradiční cestou. Někteří klienti přicházejí s velice konkrétní představou o tom, co chtějí, někteří mají představu jen hrubou a někteří chtějí komplet celý návrh scénáře z mé dílny. Zde musím říct, že všechny zmíněné varianty jsou naprosto v pořádku. Vždy je to o diskuzi, kde se snažím co nejdetailněji zjistit vše o klientovi, jeho představách a přáních, abych vytvořil, scénář k jeho spokojenosti a byl následně z výsledku nadšen. 

Jedna ze stěžejních otázek je určitě také cena videa. Ta se odvíjí od velké spousty věcí - od náročnosti projektu, přes lokace, použitou filmovou techniku, rekvizity, výpravu, štáb, herce, počet natáčecích dní atd atd... Prakticky neexistuje klient, který by měl neomezený rozpočet, proto je vždycky ideální vědět alespoň hrubý odhad rozpočtu, aby se už od začátku myslelo na možnosti daného videa, budget se tak využil na 100%, neplýtvalo se na zbytečnostech, ale zase nešetřilo na podstatných věcech. 

Samotné natáčení bývá pro klienta většinou tou částí, kde je nejvíc zapojen. Zde se většinou potkáte s týmem lidí, se kterým dlouhodobě spolupracuji - produkční, makeup artist, rekvizitář, technik, kamerový operátor, asistent režie / produkce, set designer, klapka atd... Finálně tým stavím vždy na daný projekt. U nízkorozpočtových projektů točíme třeba jen ve třech lidech, u náročnějších projektů je nás několikanásobně více.
Po natáčení přichází na řadu střih. Z mého pohledu a zkušenosti je to jedna z nejdůležitějších součástí tvorby videa. Stejně jako jsem u většiny klipů režisér i hlavní kameraman, tak i střih dělám osobně. Kromě toho, že mě baví ze záběrů vystavět video a dát tomu duši, tak to má i výhodu, že neopomenu nic, co bylo natočeno a mám stále kontrolu nad výrobním procesem. První náhled klipu předávám vždy v co nejhotovějším stavu, díky čemuž mám i velice slušnou úspěšnost v odshouhlasení videa na první dobrou.

K mé radosti se často setkávám se zájmem klientů o další spolupráci. Přičítám to tomu, že se kromě důrazu na stoprocentně dobře odvedenou práci, snažím také o to, aby celý proces probíhal v příjemné a kreativní atmosféře a klienta výrobní proces bavil. 

Pokud jste se mnou ještě nespolupracovali, nebo jsme ještě neměli možnost se osobně potkat, určitě mně neváhejte kontaktovat po telefonu, na mailu, nebo na sociálních sítích. To vše naleznete v sekci KONTAKT. 

Děkuji za návštěvu mých stránek a budu rád, když se na nějakém projektu potkáme!